قیمت حفاظ نخل مرداب


بدون شک حفاظ نخل مرداب را باید مدرن‌ترین، شیک‌ترین و زیباترین انواع حفاظ آهنی روی دیوار به شمار آورد. این حفاظ، تلفیقی از هنر و نوآوری در صنعت تولید حفاظ‌های آهنی برای ساختمان‌ها و منازل محسوب می‌شود. حفاظ نخل مرداب، با زیبایی چشمگیر خود، جلوه زیبا و هنرمندانه‌ای به دیوار ساختمان و ویلا می‌بخشد. همچنین با شاخه‌های استواری که همچون گیاه نخل مرداب، به اطراف گسترانده است، در نقش محافظی مطمئن بر روی دیوار، ظاهر می‌شود. کارایی این نوع حفاظ در تأمین امنیت ساختمان و حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از دستبرد سارقان و نفوذ خرابکاران بسیار بالا است. به نحوی که در زمره بهترین و مطمئن‌ترین انواع حفاظ در بین صنعتگران و سازندگان به شمار می‌رود.

حفاظ نخل مرداب

قیمت خرید حفاظ نخل مرداب

حفاظ نخل مرداب، در دسته حفاظ‌ بوته‌ای جای می‌گیرد. حفاظ‌هایی که ساختار آن‌ها به صورت شاخه و از شاخه‌های اصلی به فرعی توزیع شده و هر شاخه فرعی به سرشاخه تیز و برنده و محکم ختم می‌شود. از جمله حفاظ‌های بوته‌ای می‌توان به حفاظ لیلیوم، حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ نیزار اشاره کرد. هر کدام از این حفاظ‌ها، مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. اما نقطه اشتراک همه آن‌ها را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

قیمت حفاظ نخل مردابی

علت نام‌گذاری حفاظ نخل مرداب چیست؟

حفاظ نخل مرداب، با الهام از ساختار گیاه نخل مرداب، طراحی و ساخته شده است. یک شاخه اصلی که به بیش از 10 الی 20 سرشاخه تیز و برنده ختم می‌شود. ساقه‌های اصلی حفاظ که میلگرد‌ها هستند، با استفاده از دستگاه جوش CO2 به پروفیلی محکم، جوش داده می‌شوند. سرشاخه‌های اصلی حفاظ به اطراف گسترده و خم می‌شوند و عملاً مانعی قوی برای عبور سارقان ایجاد می‌کنند. به دلیل گستردگی سرشاخه‌ها تیز و برنده در اطراف و بالای دیوار، به هیچ وجه امکان بالا رفتن و عبور از آن برای سارقان وجود ندارد.

نرده نخل مرداب دیواری

ویژگی‌های حفاظ نخل مرداب چیست؟

برخی از مزایای حفاظ نخل مرداب را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

حفاظ دیوار

نصب حفاظ نخل مردابی به چه صورت است؟

نصب حفاظ نخل مرداب، به دلیل شاخه‌های تیز و برنده فراوانی که دارد توسط نصاب حرفه‌ای انجام می‌شود. این حفاظ، به دلیل تعداد میلگرد‌ها و کیفیت شاسی آن، وزن بسیار زیادی دارد. لذا در هنگام نصب، شرایط دیوار و مکان نصب و نحوه قرارگیری حفاظ روی دیوار با دقت توسط نصاب و کارشناس، بررسی می‌شود. میلگرد‌هایی که به اطراف خم شده‌اند در انتها به سرشاخه‌هایی فرعی با بیش از ۱۰ سرشاخه ختم می‌شوند که این سرشاخه‌ها، بسیار تیز و برنده هستند و در صورت برخورد با بدن انسان یا حیوان، جراحات عمیقی وارد می‌کنند. لذا فرایند نصب حفاظ نخل مرداب با استفاده از دستگاه‌های جوشکاری مخصوص انجام می‌شود.

حفاظ نخل مرداب حیاط ساختمان

ساختار حفاظ نخل مرداب به چه شکل است؟

ساختار حفاظ نخل مرداب، شبیه گیاه نخل مرداب است. میلگرد‌ها با استفاده از دستگاه به قطعات مختلف برش داده شده و به شکل‌های مختلف و مورب خم می‌شوند. سپس با استفاده از فرایند جوش CO2، به شاسی متصل می‌شوند. برای تولید سرشاخه‌های حفاظ نیز میلگرد‌ها به قطعات کوچکتر برش داده می‌شوند. نوک آن‌ها تیز و برنده و صیقل داده می‌شود و سپس به شاخه اصلی متصل می‌شوند. در مرحله بعدی با استفاده از رنگ کوره‌ای، رنگ‌آمیزی می‌شوند. ساختار نهایی حفاظ شبیه انبوهی از گیاهان نخل مرداب خواهد شد که روی دیوار ساختمان روییده است. با این تفاوت که این بار، این گیاهان از جنس فلز و آهن بوده و نوک سرشاخه‌ها بسیار تیز هستند.

حفاظ نخ مرداب، به دلیل تعداد زیاد میلگرد‌های به کار رفته دارای وزن زیادی است. این مسأله در قیمت حفاظ نیز تأثیر می‌گذارد و لذا این حفاظ در زمره حفاظ‌های گرانقیمت محسوب می‌شود.

ارتفاع حفاظ نخل مرداب از ۷۰ سانتی‌متر به بالا است و بهترین ارتفاع نیز بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ در نظر گرفته می‌شود. حداقل عرض حفاظ نیز ۶۰ سانتی‌متر است. هر اندازه عرض و ارتفاع حفاظ بالاتر باشد، کارایی حفاظ افزایش پیدا می‌کند.

حفاظ نخل مرداب چیست

نحوه خرید حفاظ نخل مرداب

برای خرید اینترنتی این حفاظ، باید ابتدا تصاویر و نمونه پروژه های کار شده و اطلاعات و جزئیات محصول توسط خریدار و مشتری مطالعه شود. این اطلاعات در وبسایت شرکت‌های سازنده و تولیدکننده حفاظ منتشر شده است. همچنین با مراجعه به مرکز خرید و نمایشگاه محصولات نیز می‌توان حفاط نخل مرداب را به شکل حضوری خریداری کرد. البته فرایند نصب و اتصال آن روی دیوار باید توسط نصابان حرفه‌ای انجام شود. خریداران و مشتریان در صورت لزوم باید با کارشناسان و مشاوران شرکت‌های سازنده مشورت نمایند. نصاب‌ها و کارشناسان با مشاهده و بررسی دیوار، بررسی طول و عرض و ارتفاع دیوار، بهترین حفاظ مناسب را پیشنهاد خواهند کرد.

بهترین حفاظ دیوار

حفاظ‌های نخل مرداب برای کدام ساختمان‌ها و منازل مناسب هستند؟

حفاظ نخل مرداب، در زمره حفاظ‌های گران محسوب می‌شود. این هزینه در قیاس با میزان  اموال، کالاها، وسایل و سرمایه‌های مادی که در ساختمان و منزل ویلایی فراهم شده است، رقم بالایی نیست. حفاظ نخل مرداب، حفاظ بسیار زیبایی است و با توجه به تعداد میلگرد‌های به کار رفته، فرایند خمکاری میلگرد‌ها، برش سرشاخه‌ها، رنک‌آمیزی الکترواستاتیک (کوره‌ای)، جوشکاری با دستگاه CO2 و نیز مراحل خاص و پیچیده نصب، هزینه‌های خاص خود را دارد. این حفاظ برای دیوار‌های کوتاه کاربردی ندارد زیرا برخورد عابر پیاده یا افراد عادی به شاخه‌های آن، عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت. لذا حفاظ نخل مرداب، مناسب دیوار‌های بلند و یا با ارتفاع مناسب است.

این حفاظ برای دیوار ساختمان‌های زیر به عنوان حفاظ روی دیوار، گزینه مناسبی است.

یکی از کاربرد‌های حفاظ نخل مرداب، استفاده از آن برای پوشش دیوار‌های مشرف به باغات است. به دلیل استحکام فوق‌العاده این نوع حفاظ، تقریباً هیچ نوع حیوان بزرگی قادر به عبور از آن نیست و لذا، یکی از گزینه‌های مناسب برای حفاظت از مزارع کشاورزی و باغات محسوب می‌شود.