قیمت نرده فرفورژه


محافظ فلزی پنجره، سازه محکمی است که به دلیل استفاده از فلزاتی مانند آهن و آلومینیوم در ساخت آن، استحکام و مقاومت آن بسیار زیاد است. این سازه فلزی در کارگاه‌های صنعتی طراحی و تولید می‌شود. از این ابزار به شکل پیش‌فرض بر روی پنجره‌ها استفاده نمی‌شود و چنانچه تمایل به استفاده از آن داشته باشید، لازم است آن را سفارش دهید.

با اینکه استفاده از حفاظ پنجره برای همه پنجره‌ها مسئله‌ای ضروری به نظر نمی‌رسد ولی در برخی از اماکن نصب نرده پنجره آهنی بر روی پنجره مسئله‌ای حیاتی است. علت این ضرورت این است که تأمین امنیت در برخی نقاط کار سختی است و با همین اقدام به‌ظاهر کوچک می‌توان امنیت منازل را تا حد قابل‌توجهی افزایش داد.

پنجره‌های خانه‌های ویلایی، پنجره‌های خانه‌های همکف و طبقه اول، پنجره‌های خانه‌ها و ویلاهای اطراف شهر که در بیشتر مواقع خالی از سکنه هستند و مواردی از این قبیل از مهم‌ترین اماکنی هستند که لازم است از نرده پنجره آهنی بر روی آن‌ها استفاده شود. در صورت استفاده از حفاظ پنجره فرفروژه در این نقاط نه‌تنها مانع بزرگی بر سر راه سارقین قرار خواهد گرفت بلکه به زیبایی ساختمان‌ها نیز کمک شایانی خواهد شد.

حفاظ فرفورژه

ساخت نرده پنجره فرفورژه

همان‌طور که اشاره شد در حال حاضر طراحان و سازندگان نرده پنجره آهنی در کارگاه‌های کوچک و بزرگ سراسر شهر این محصول را تهیه کرده و در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. برای سفارش این محصول کافی است به یکی از این کارگاه‌ها مراجعه نموده و ابعاد. طرح مدنظر خود را انتخاب کنید تا حفاظ پنجره موردنظر برای شما آماده شود.

در نظر داشته باشید که حفاظ‌هایی که در کارگاه‌های کوچک ساخته می‌شوند معمولاً به‌صورت دستی جوش داده می‌شوند. به همین دلیل می‌توان انتظار داشته که این حفاظ‌ها استحکام بیشتری نسبت به نمونه‌های تولید شده در کارگاه‌های بزرگ‌تر داشته باشند. در کنار انواع طرح‌ها و مدل‌های موجود از حفاظ‌های پنجره، حفاظ پنجره با جنس فرفروژه یکی از محبوب‌ترین و مناسب‌ترین انواع حفاظ پنجره است.

خرید نرده فرفورژه

معرفی حفاظ پنجره فرفورژه

پیش از این تنها از نرده پنجره آهنی برای تأمین امنیت پنجره‌ها استفاده می‌شد. این روش با اینکه دارای کارایی مناسبی بود ولی زیبایی قابل‌توجهی نداشت. در حال حاضر حفاظ پنجره فرفروژه و سایر انواع حفاظ‌ها مانند حفاظ درب آکاردئونی، درب آکاردئون، حفاظ بالکن، نرده حفاظ پنجره و … در بازار موجود هستند.

موارد ذکر شده علاوه بر این‌که از شیشه پنجره محافظت می‌کنند و در تأمین امنیت منزل مؤثر هستند، زیبایی قابل‌توجهی نیز دارند و جلوه نمای بیرونی ساختمان را چند برابر زیباتر از قبل می‌کنند. حفاظ پنجره فرفروژه از زیباترین و مدرن‌ترین انواع حفاظ پنجره است که برای تأمین امنیت استفاده می‌شود.

برای تولید حفاظ پنجره فرفروژه ابتدا آهن‌های مورداستفاده را در کوره قرار می‌دهند تا ذوب شده و شکل‌پذیر باشند. پس از گداخته شدن آهن و شکل‌پذیر شدن آن، آهن به اشکال مختلفی که از پیش طراحی شده‌اند کوبیده می‌شود و شکل می‌گیرد. کوبیده شدن حفاظ‌های فرفروژه نه‌تنها باعث می‌شود آن‌ها به اشکال دلخواه و زیبا در بیایند بلکه باعث می‌شود استحکام و مقاومت آن‌ها بسیار بیشتر از سایر نرده‌های آهنی پنجره باشد.

تنوع ظاهری حفاظ‌ها پنجره فرفروژه بسیار زیاد است. هنگامی که مشتریان برای تهیه این محصول به فروشگاه‌ها و کارگاه‌ها سر می‌زنند با تنوع زیادی از محصول روبه‌رو می‌شوند که حتی ممکن است برایشان گیج‌کننده به نظر برسد. این طرح‌ها شامل طرح‌های کلاسیک و نیز طرح‌های فانتزی و مدرن هستند.

همان‌طور که اشاره کردیم همه طرح‌های حفاظ پنجره که به شکل فرفروژه هستند دارای مقاومت و استحکام زیادی هستند. تنها وجه تمایز این حفاظ‌ها نحوه طراحی آن‌ها و تعداد گل‌هایی است که در طراحی و ساخت آن‌ها به کار گرفته شده است.

حفاظ پنجره طرح دار

انواع حفاظ فرفورژه

سازه‌هایی که به آن‌ها حفاظ فرفروژه گفته می‌شود به دو شیوه طراحی و ساخته می‌شوند. یکی از این راه‌های شیوه صنفی و دیگری شیوه صنعتی است. شیوه صنعتی در واقع ساخت حفاظ فرفورژه و نرده پنجره آهنی در واحدهای صنعتی بزرگ مانند کارخانه است. حفاظ‌های فرفروژه نوع صنفی نیز در کارگاه‌های کوچک و به‌وسیله جوشکارها تهیه و تولید می‌شود. در این دو شیوه انواع مختلفی از حفاظ پنجره فرفروژه مانند حفاظ فرفورژه داخلی، خارجی، ساده، فلاورباکس، طرح­دار و ... تهیه و تولید می‌شوند.

حفاظ فرفورژه ساده

با اینکه حفاظ‌های پنجره فرفروژه در انواع طرح‌های زیبا در بازار وجود دارند ولی تعدادی از افراد درخواست دارند که حفاظ پنجره آن‌ها دارای هیچ‌گونه گل و طرح خاصی نباشد. طراحی موردنظر افراد ساده است و تنها به قرار دادن چندین میله در کنار هم اکتفا می‌کنند. طبیعی است که طراحی و ساخت این گروه از حفاظ‌های فرفروژه آسان‌تر است و می‌توان با مراجعه به واحدهای صنفی و سفارش به جوشکارهای فعال در این واحدها حفاظ‌های موردنظر را به‌راحتی سفارش داد.

حفاظ فرفورژه طرحدار

برخلاف افرادی که در گروه قبلی جای داشتند، تعدادی از افراد علاقه‌مند به طراحی‌های منحصربه‌فرد با گل‌ها و طرح‌های فراوان بر روی حفاظ پنجره فرفروژه خود هستند. برای این افراد زیبایی و جذابیت بصری حفاظ پنجره فرفروژه به‌اندازه امنیت آن اهمیت دارد. نمای بیرونی ساختمان از نظر این دسته از افراد اهمیت ویژه‌ای دارد.

حفاظ‌های پنجره فرفروژه طرح دار، با الهام از طبیعت، گل‌ها و درختان طراحی و تولید شده‌اند. این نوع از حفاظ‌ها پنجره را هم واحدهای صنفی و هم واحدهای صنعتی تولید می‌کنند. ممکن است افرادی که به تعداد کمی از نرده پنجره طرح دار نیاز دارند ترجیح بدهند این حفاظ‌ها را از واحدهای صنفی تهیه کنند. البته برخی افراد نباز به تهیه حجم بالایی از این نوع حفاظ برای کل ساختمان یا تعداد زیادی پنجره هستند که می‌توانند از انواع تولید شده در کارخانه برای رفع نیاز خود استفاده نمایند.

نرده پنجره آهنی شیک

قیمت حفاظ نرده فرفورژه

شاید جالب باشد که بدانید حفاظ پنجره فرفروژه یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین محصولات بین نرده‌های آهنی پنجره است. ممکن است حتی محبوبیت و متداول بودن استفاده از این حفاظ نیز به همین علت مقرون‌به‌صرفه بودن آن باشد. البته عوامل زیادی بر قیمت‌گذاری حفاظ فرفروژه اثرگذار هستند که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

اندازه حفاظ پنجره ساختمان

به دلیل اینکه قیمت حفاظ پنجره فرفروژه به‌صورت متری محاسبه می‌شود، لازم است که در ابتدا سایز و اندازه چهارچوب موردنظر را اندازه‌گیری کرد. طول و عرض پنجره نیز نقش بسزایی در اندازه مواد مصرفی برای تهیه حفاظ فرفروژه دارند. از آنجا که وزن مواد مصرفی در تولید حفاظ پنجره فرفروژه نیز در قیمت‌گذاری تأثیرگذار است بنابراین باید به طول و عرض پنجره نیز توجه داشت.

جنس حفاظ پنجره

نرده آهنی پنجره یک سازه امنیتی به حساب می‌آید. به علت اهمیت امنیت ساختمان، جنس متریال به‌کاررفته در تولید حفاظ پنجره مسئله‌ای بسیار حیاتی است. جنس پروفیل‌هایی که حفاظ پنجره فرفروژه از آن‌ها ساخته می‌شود بسیار متنوع است. معمولاً متریال انواع حفاظ فرفروژه که دارای طرح هستند، کیفیت بیشتری نسبت به انواع حفاظ‌های ساده‌تر دارد. در نتیجه قیمت این نوع حفاظ‌ها بیشتر است.

تزئینات حفاظ پنجره فرفورژه

به‌صورت کلی آنچه باعث تمایز حفاظ‌های فرفروژه می‌شود، شکل ظاهری حفاظ‌ها و گل‌های به‌کاررفته در آن‌ها است. وجود گل‌های زیاد و نقوش بیشتر در حفاظ‌های فرفروژه باعث می‌شود این حفاظ‌ها ظاهر جذاب‌تری پیدا کنند. لازم به ذکر است که استفاده از گل‌ها و نقوش بیشتر باعث می‌شود متریال مصرفی در ساخت حفاظ افزایش پیدا کند و در نتیجه قیمت حفاظ نیز افزایش یابد.

وزن حفاظ پنجره فرفورژه

با توجه به این که حفاظ‌های فرفروژه در طرح‌ها و ابعاد متفاوتی تولید می‌شوند، وزن‌های متفاوتی نیز خواهند داشت. هرچه سایز حفاظ پنجره بزرگ‌تر باشد یا از طرح‌های پیچیده‌تر و گل‌های بیشتری برای ساخت آن استفاده شده باشد، حفاظ پنجره سنگین‌تر است. به همان اندازه که وزن حفاظ فرفورژه افزایش بیابد، قیمت آن نیز اضافه خواهد شد.

هزینه حمل‌ونقل حفاظ پنجره

حمل‌ونقل نیز تأثیرات خاص خود را بر روی قیمت نرده آهنی پنجره خواهد گذاشت. این حفاظ‌ها در کارخانه‌ها یا کارگاه‌های تولیدی ساخته شده و سپس به منازل ارسال می‌شوند. هزینه ارسال محصول به منزل بر عهده مشتری خواهد بود و بخشی از هزینه‌های خرید و نصب حفاظ فرفروژه پنجره محسوب می‌شود.

شرکت نصب انواع حفاظ فرفورژه