قیمت لوله داربست


امروزه داربست‌های ساختمانی، سازه هایی فلزی هستند که برای دسترسی به نقاط دشوار ساختمان در هنگام ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. داربست، از اتصال لوله‌های کوچک و بزرگ، در محل ساختمان‌سازی ایجاد می‌شود و به کارگران و مهندسان و افرادی که به نوعی درگیر ساخت و ساز و آماده کردن بنا هستند این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر در طبقات مختلف رفت و آمد کنند و  مراحل ساخت پروژه را تکمیل کنند. داربست، سازه‌ای بسیار حیاتی به هنگام اجرای یک پروژه است که نبود آن امکان به پایان رسیدن آن پروژه را به حداقل می‌رساند، لذا لوله‌های داربست برای این منظور تولید و عرضه ‌شدند.

لوله داربست

لوله‌ی داربست چیست؟

لوله‌های داربستی یا لوله‌های صنعتی در دو نوع چوبی و فلزی ساخته می‌شوند اما رایج ترین ومتداول ترین آن، نوع فلزی است که برای دسترسی به ارتفاعات بلند ساختمان و ساخت و ساز، همچنین به منظور تعمیرات استفاده می‌شود. لوله‌ی داربست، لوله‌ای از جنس استیل درزدار است که از ورق نورد گرم (ورق سیاه) شش متری تولید می‌شوند و در دونوع درزدار و بدون درز هستند که نوع درزدار آن از جنس فولاد و یا گالوانیزه تولید می‌شود.

، مصرف صنعتی دارد و فقط و فقط برای نصب داربست استفاده می‌شود ودر ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. معمولا ایجاد داربست‌ها موقتی هستند. لوله‌های داربست در انوع سبک، متوسط و سنگین در ضخامت‌های 2، 5/2، 3 و 4 میلیمتر و برای شرایط وزنی متفاوت، تولید و عرضه می‌شوند، بطوریکه نوع سنگین آن برای پروژه‌های مهم‌تر و بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله‌ها در ابعاد، سایز و اندازه‌های مختلف به همراه پیچ و بست مخصوص به خودشان تولید و عرضه می‌شوند و ارتفاعی متغیر بین ۳ تا ۶ متر دارند. رایج ترین سایز یا ضخامت لوله‌ی داربست 11.2 اینچ یا همان حدود ۵ میلیمتر است که به همین علت به لوله‌ی داربستی، لوله‌ی پنج نیز می گویند.  قطر داخلی این لوله ۴۸ میلیمتر است و سایز استاندارد این محصول دارای قطر خارجی 48.3 میلی متر و ضخامت دیواره 3.2 میلی متر و طول 6 متر است.

خرید لوله داربست

سازه‌های داربست، از متصل نمودن لوله‌های داربستی ساخته می‌شوند. این لوله‌ها توسط پیچ‌ها و بست‌های ویژه‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند. لوله‌های داربستی در واقع همان لوله‌های صنعتی هستند، در این لوله ها هیچ گونه سیالی منتقل نمی گردد بنابراین در معرض آزمایشات آب یا گاز نیز قرار نمی گیرند و موارد مصرف آن‌ها در صنایع و سازه‌های مختلف است.  و همان طور که ذکر شد این لوله در صنعت تحت عنوان لوله‌ی 5 نیز شناخته می‌شود. همچنین بیشترین ضخامتی که از این لوله در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد ضخامت 2.5 و 2 میلی متر است. ساخت این سازه ها نیاز به  تخصص ویژه ای دارد چرا که در صورت خراب شدن سبب خسارت های زیادی می‌شود.

فاصله داربست از ساختمان، حدود 40-30 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود ولی برای انتخاب مناسب ترین فاصله، توجه به نظر معمار و متخصص نیز اهمیت دارد. در شرایط آب‌وهوایی مرطوب، لوله‌های داربست گالوانیزه می‌شوند تا دچار خوردگی و فرسایش نشوند، در برخی موارد نیز برای افزایش دید داربست توسط افراد عادی، لوله‌ها را رنگ می‌کنند، البته همه موارد فوق، باعث تغییر قیمت این لوله‌ها می‌شود، بنابراین از مشخصات لوله داربستی به عنوان معیاری برای سنجش قیمت آن استفاده می‌کنند.

مرکز لوله داربستی کارکرده

مزایای داربست‌های فلزی

استفاده از داربست‌های فلزی نسبت به داربست‌های چوبی مزایایی دارند که در ذیل بیان می‌کنیم.

قیمت لوله داربست

انواع داربست

داربست‌ها در انواع زیر ساخته می‌شوند.

این سازه ها از مهارهای افقی و پایه های قائم تشکیل می‌شوند. این داربست‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند و جابجایی و انتقال آن‌ها به سهولت انجام می‌شود و نیاز به آچار، مهاربندی در ارتفاعات  زیاد و کارگر ماهر ندارند.

این سازه ها از یکسری قطعات مثلثی شکل تشکیل شده اند که به حالت چپ و راست به یکدیگر متصل شده اند. این قطعات در سه سایز و اندازه 5/0, 75/0 و ۱ متری ساخته می‌شوند. به دلیل شکل و اندازه ای که دارند مقاطع آن در هنگام اتصال، به شکل مثلث یا مربع است. معمولاً از آن‌ها در اتصالات و داربست مکآن‌هایی نظیر پلها، پایدار کننده‌ی تیرها و… استفاده می‌شود. این داربست‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند و و نیاز به کارگر ماهر ندارند و به دلیل داشتن قطعات مورب ثابت، توان باربری بالا در کفراژ بندی مکآن‌های بتنی را دارند.

 این سازه از پایه های عمودی و مهارهای افقی تشکیل شده اند. سایز و اندازه آن‌ها از 6/0 تا 3 متر متغیر است. این داربست‌ها قابلیت تنظیم برای هر اندازه ارتفاع و قابلیت استفاده در داربست بندی نمای ساختمان‌ها را دارند و نیازی به مهاربندی در ارتفاع زیاد را ندارند. همانند نوع ستاره ای، خاصیت ضربه پذیری و نصب آسان با پایه های داربست و رگلاژ آسان را دارند. تنها تفاوت آن با مدل های مشابه این است که پایه های داربست کاسه ای به کمک مغزی و پین به یکدیگر متصل می‌شوند.

لوله اسکلت سازی

اجزای تشکیل دهنده‌ی داربست فلزی

داربست‌ها، سازه‌های موقت هستند که در محل ساخت و ساز، مونتاژ می‌شوند و پس از پایان کار، باز می‌شوند. این سازه‌ها از دو قسمت اصلی لوله‌ی داربست و بست داربست تشکیل می‌شوند. انواع لوله های سنگین و سبک و بست داربست تک پیچ و دو پیچ بسته به نوع داربست در نصب آن مورد استفاده قرار می گیرند.

اجزای تشکیل دهنده‌ی لوله‌ی داربست

1-گفتیم لوله‌های داربست معمولا در دو نوع گالوانیزه یا فولادی و درزدار یا بدون درز ساخته می‌شوند، نوع بدون درز آن ایمنی بیشتری دارد. این لوله‌ها، دارای ضخامت 5.3-3.5 میلیمتر، قطر 48 میلیمتر، طول 6.4-1.5 متر و وزن 27-6.4 کیلوگرم می باشند، که البته وزن لوله‌های داربستی به طول آن‌ها و نوع ماده‌ی به کار رفته در آن‌ها بستگی دارد و لوله های فولادی به دلیل جنس شان، وزن بیشتری دارند. لوله‌های داربست از کفشک پایه، کفشک فلزی، تخته داربست، مغزی و کاور(روپوش) تشکیل شده اند.

کفشک پایه از چوب ساخته می‌شود و در سطحی ناهموار در زیر کفشک‌های فلزی داربست قرار می گیرد. طول کفشک پایه 60 سانتیمتر، عرض آن بین 25-22.5 سانتیمتر و ضخامت آن بین 6.3-3.8 سانتیمتر است.

کفشک فلزی از فلز ساخته می‌شود و بر روی کفشک پایه نصب می‌شود.

 تخته‌ی داربست از فلز و یا چوب و در اندازه های 6 متری و 4 متری ساخته می‌شود، ضخامت آن بین 6.3-3.8 سانتیمتر است.

مغزی برای وصل لوله‌های داربست استفاده می‌شود.

کاور یا روپوش، قسمت بیرونی اتصال دو سر لوله‌های داربست را پوشش می دهد.

2- بست داربست

بست‌های داربست فلزی در شکل‌های مختلفی ساخته می‌شوند و کاربرد آن‌ها در اتصال لوله‌های داربست به یکدیگر و به تکیه گاه داربست است و در انواع مختلف ساخته می‌شود تا در هر ساختمانی و هر نوع اتصالی، کاربردی باشد.

میله شکافدار برای اتصال، بست برای لوله های افقی، پایه ای که قابلیت تنظیم دارد، صفحه‌ی مربعی پایه دار زیر ستون، نردبان، جک، چرخ برای داربست متحرک، سیم مخصوص برای بستن داربست، بالابر، شاقولو ترازو و تجهیزات کوچک دیگر از لوازم مورد نیاز برای مونتاژ داربست فلزی هستند.

این نوع بست برای بلند کردن دو لوله‌ی داربست استفاده می‌شود.

 این بست برای عمودی کردن اتصال لوله‌های افقی استفاده می‌شود.

 این بست به دیواره داخلی پایین لوله وصل می‌شود و توسط آن، ارتفاع پایه‌ی داربست تنظیم می‌شود.

این صفحه برای توزیع بار از پایین ستون بر روی تکیه گاه استفاده می‌شود.

نردبان از جنس آلومینیوم که طول استاندارد آن حدود 6 متر و با زاویه‌ی 75 درجه باز می‌شود و کاربرد آن برای بالا رفتن به طبقات بالای داربست است.

جک برای ثابت نگه داشتن سکوی داربست استفاده می‌شود.

 چرخ‌ها برای داربست‌های متحرک، استفاده می‌شوند.

این سیم‌ها از گالوانیزه ساخته می‌شوند و برای بستن تخته‌ها به لوله‌ها در داربست استفاده می‌شوند.

بالابر برای بالا بردن وسایل و تجهیزات داربست استفاده می‌شود.

این وسیله، در آخر کار توسط ناظران و استادکاران داربست، جهت اطمینان از نصب صحیح و تراز لوله‌ ها استفاده می‌شود.

لوله فلزی ساختمان

قیمت خرید لوله‌های داربستی

خرید لوله‌ داربست دست دوم کارکرده و نو مانند قیمت سایر کالاها، براساس معیارهای مختلفی تعیین می‌گردد. به دلیل تنوع در اندازه‌های لوله‌ی داربستی، این لوله‌ها قیمت ثابتی ندارند و هر نوع از آن‌ها بطور جداگانه قیمت‌گذاری می‌شوند. عوامل زیر در قیمت گذاری لوله‌های دربستی و برآورد قیمت آن‌ها تأثیر دارند.

لوله داربست جدید نو

نکات مهمی که در هنگام سفارش لوله‌های دربستی باید در نظر گرفت

اگرنیاز به داربست و سفارش لوله‌های داربستی پیدا کردید بهتر است به موارد زیر توجه بفرمایید تا دچار آسیب و یا خسارت نشوید.

لوله فلزی سالم نو

نکات مهمی که در هنگام اجرای داربست باید رعایت کرد

لوله داربست فروشی

در پایان لازم به ذکر است که داربست‌های فلزی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار هستند. همچنین، دارای مقدار کشش مشخصی هستند که ترک خوردگی جلوگیری می کند. فولادی که در ساخت وتولید این داربست‌ها بکار رفته است می‌تواند وزن ها و بارهای بسیار سنگین را تحمل  کند و  افراد میتوانند با اطمینان، از آن‌ها برای حمل وسایل، لوازم و تجهیزات سنگین استفاده کنند. برای ارتفاعات بلند، داربست‌های فلزی خصوصا فولادی یک ضرورت است و ایمنی ایجاد می کند زیرا مقاومت ساختاری بیشتری نسبت به داربست‌های دیگر دارد. اگر برای تسریع و ایمنی به داربست فلزی نیاز دارید مرکز خرید لوله‌های داربست فلزی دست دوم با قیمت مناسب در خدمت شماست.

لوله داربست دست دوم تولید کننده لوله داربست لوله داربست ساختمان سازی لوله 6 متری کارگاه خرید لوله لوله آهنی