قیمت راهبند اتوماتیک


خرید راهبند بازویی ریموت کنترلی موضوعی است که در مقاله امروز آن را بررسی می‌کنیم. این وسیله یکی از ابزارهای پرکاربرد محسوب می‌شود که با آن، ورود و خروج خودروها کنترل می‌شود. برندهای مختلفی در ایران و جهان وجود دارند که در زمینه تولید انواع راهبند بازویی برقی فعالیت می‌کنند. این راهبندها توسط ریموت کنترل می‌شوند و برای باز و بسته‌شدن، به سمت بالا و پایین حرکت می‌کنند.

راهبندها سایزهای گوناگونی دارند و در اندازه‌های 5، 8، 3 و 6 متری تولید می‌شوند. راهبندها را می‌توان برای کنترل تردد در مراکز مختلف تجاری، کارخانه‌ها، آپارتمان یا بیمارستان مورداستفاده قرار داد. برای خرید این ابزار سعی کنید، با شرکت‌های معتبر و باکیفیت همکاری کنید تا دستگاه شما در مدت‌زمان کوتاهی دچار استهلاک نشود.

راهبند اتوماتیک

راهبند چگونه وسیله‌ای است؟

قطعاً شما نیز تابه‌حال در مکان‌های عمومی مانند بیمارستان‌ها با چنین وسیله‌ای روبه‌رو شده‌اید. پس از قرارگرفتن خودرو شما در پشت راهبند، نگهبان دکمه ریموت را می‌فشارد. با بالارفتن راهبند به‌صورت افقی، شما می‌توانید از محل عبور کنید. شاید با خودتان فکر کنید که چگونه هنگام عبور خودروها، راهبند ناگهان به سمت پایین نمی‌آید؟ این سؤال پاسخ ساده‌ای دارد.

درون این راهبندها سنسورهایی تعبیه کرده‌اند که این سنسورها تا زمانی که ماشین کاملاً از گیت عبور نکند، اجازه نمی‌دهند راهبند پایین بیاید. برای این که در خرید راهبند برقی موفق باشید، نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم را حتماً لحاظ کنید. بدین ترتیب، چنانچه افراد یا وسایل گوناگون در زیر راهبند گیر بیفتند، این ابزار روی آن‌ها سقوط نمی‌کند.

خرید راهبند

چطور یک راهبند بازویی مناسب بخریم؟

از آن جایی که این وسیله بعد از خرید زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد، باید حتماً آن را از مراکز معتبر خریداری کنید. تنوع بسیار زیادی در زمینه تولید راهبند بازویی وجود دارد و شما باید متناسب با محیط خود، یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. شما می‌توانید برای خرید این وسیله از مشاوران مرکزی که قرار است از آن خرید کنید، راهنمایی بخواهید. شرکت‌ها این وسیله در طول زمان مرتب به‌روز می‌کنند و در ظاهر و نحوه عملکرد آن تغییراتی به وجود می‌آورند. راهبند از بروز ترافیک در ساختمان‌های پرتردد و مکان‌های عمومی جلوگیری می‌نماید.

افزوده شدن راهبند به پارکینگ اداره‌ها یا سایر مکان‌های شلوغ، تعداد کارمندان این بخش را کاهش داد. زیرا برای کنترل چنین وسیله‌ای یک کارمند کافی است. اگر قصد خرید راهبند بازویی را دارید، باید محیط خود را در نظر بگیرید بدین ترتیب کنترل ترافیک در محل موردنظر شما، به کار بسیار راحتی بدل می‌شود. عوامل گوناگونی بر قیمت راهبند تاثیرگذارند. در هنگام خرید راهبند بازویی ریموت کنترلی و معرفی آن شناخت فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت به شما برای تصمیم‌گیری کمک می‌نماید.

نکته دیگری که در مورد این راهبند ها وجود دارد این است که رانندگان با دیدن آن‌ها سرعت خود را کاهش می‌دهند. جنس این وسیله‌ها می‌تواند از آهن، پلاستیک فشرده، فلز یا کائوچو باشد. البته بهتر است برای راهبند انواع آهنی و فلزی را انتخاب نمایید. بدین ترتیب چنانچه وسایل نقلیه‌ای با راهبند برخورد کند، ممکن است کمتر آسیب ببیند. از طرفی فرسایش آن‌ها نیز، به‌مرورزمان با سرعت کمتری دنبال می‌شود. نوع فلزی و آهنی راهبندها، نسبت به سایرین کاربرد بیشتری دارد.

راه بند برقی

مدل‌های راهبند

راهبندها در انواع اتوماتیک یا دستی وجود دارند. راهبندهای اتوماتیک معمولاً با سیستم‌های هیدرولیکی یا الکترومکانیکی کنترل می‌شوند. این ابزارها در جلوی درب نگهبانی به‌صورت افقی قرار می‌گیرند. با مسدود شدن مسیر تردد اتومبیل‌ها، نگهبان به‌وسیله یک دکمه راهبند را بالا و پایین می‌نماید. کلیه راهبندهای موجود در بازار، از سنسورهایی برخوردارند که تردد ماشین‌ها را کنترل می‌کند. این مزایا اجازه نمی‌دهد در حین عبور، وسایل نقلیه یا افراد در اثر برخورد با راهبند آسیب ببینند. موتور ac را معمولاً در قسمت بدنه این وسایل استفاده می‌کنند.

این موتور به جابه‌جایی سریع بوم کمک می‌نماید. در هنگام خرید راهبند بازویی ریموت کنترلی و معرفی آن حتماً موتور را بررسی کنید. قدرت بسیار بالای موتور ac  امکان جابه‌جایی بوم به حالت عمودی را نیز فراهم می‌نماید. گیربکسی که در موتور ac وجود دارد، مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار یا گرما از خود نشان می‌دهد. همین موضوع سبب می‌شود، شما بتوانید این وسیله را در اقلیم‌های بسیار گوناگونی به کار ببرید.

شرکت نصب راهبند

راهبند پارکینگ چه کاربردی دارد؟

راهبندها از نظر امنیتی بسیار مناسب هستند. از طرفی به‌وسیله آن‌ها می‌توانید، ماشین‌ها را با یک توقف کوتاه کنترل نمایید. در برخی از انواع راهبندها یک چشمی وجود دارد. این چشمی‌ها به‌صورت کاملاً خودکار عبور و مرور خودرو یا انسان را تشخیص می‌دهند. بدین ترتیب، بدون دخالت انسانی می‌توانند باز یا بسته شوند. شما با استفاده از این دستگاه‌ها، می‌توانید نظم بسیار بهتری را در محیط برقرار کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای مسیرهای شلوغ و پرتردد، از راهبندهای الکترومکانیکی بهره ببرید. درست است که این نوع راهبند قیمت بالاتری دارد، اما پس از گذشت ساعات طولانی نیز داغ نمی‌شوند. این دستگاه‌ها در طول زمان مقاومت بهتری دارند. در راهبندهای بازویی ریموت دار، کاربران می‌توانند به‌وسیله ریموت عبور و مرور را کنترل نمایند.

راهبند بازویی

چطور راهبند ریموت دار مناسبی تهیه کنیم؟

برای خرید راهبند بازویی ریموت کنترلی و معرفی آن نکاتی که در ادامه می گوییم را به خاطر بسپارید. در بخش‌های گذشته نیز اشاره کردیم که این راهبندها در انواع بسیار متنوعی تهیه می‌شوند. شرکت‌های فعال در این حوزه نیز بسیار گسترده هستند. برخی از راهبندها بسیار ساده هستند و پیچیدگی خاصی ندارند.

اما دسته دوم از تکنولوژی‌های گوناگونی بهره می‌برند و از طرفی خدمات بسیار خوبی را نیز در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. شما با مراجعه به بازار و مشاهده انواع مدل‌های گوناگون، ممکن است کاملاً سردرگم شوید و انتخاب برایتان سخت شود. سعی کنید هنگام انتخاب راهبند، زیبایی را در اولویت قرار ندهید.

همچنین محصول موردنظر خود را از برندهای معتبر که سابقه خوبی در بازار دارند، تهیه کنید. برخی از لوازم جانبی نیز هنگام خرید کالا به همراه آن عرضه می‌شوند. وجود این وسایل نیز می‌تواند فاکتور مهمی برای شما به‌شمار رود. این ابزارها شامل چند ریموت، چشمی ایمنی و کلید دستی می‌شوند.

چنانچه قرار است راهبند خریداری شده در محلی نصب شود که نور کمی دارد، می‌توانید از مدل‌هایی که نور ال‌ای‌دی دارند، استفاده کنید. این کار سبب می‌شود که در نور کم، وسایل نقلیه با راهبند برخوردی نداشته باشند. همچنین شما می‌توانید نور ال‌ای‌دی را روی نمونه‌هایی که آن را ندارند نیز نصب نمایید. ضمن آشنایی با موارد مهم در قیمت راهبند تصمیم‌گیری برای شما آسان‌تر می‌شود.

سیستم کنترل تردد خودرو

راهبند هیدرولیکی چه تفاوتی با نوع مکانیکی دارد؟

انواع الکترومکانیکی این وسیله در درون خود ابزارهایی مانند فنر، موتور و گیربکس دارد. این وسیله می‌تواند، بوم‌های 2 تا 8 متری را خیلی راحت در زمان بسیار کوتاهی جابه‌جا کند. ولتاژ 240-220 را معمولاً برای این موتورها در نظر می‌گیرند. نوع 240 ولت این وسیله، بیشتر برای مکان‌های شلوغ به کار می‌رود. انواع 220 ولت نیز برای محیط‌هایی که تردد کمی در آن‌ها وجود دارد، مناسب هستند. راهبندهای 240 ولت می‌توانند به برق اضطراری متصل شوند. بدین ترتیب در زمان قطع شدن برق نیز می‌توان از آن‌ها بهره جست.

راهبند چیست

انواع گوناگون راهبند

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم، این وسیله در انواع مختلفی تهیه می‌شود که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

راهبندهای بازویی یا اهرمی: ستون عمودی این راهبندها درون زمین قرار می‌گیرد و طولی برابر با یک متر دارد. پس از آن اهرمی که بین 2 تا 8 متر طول دارد، روی ستون عمودی قرار می‌گیرد. برای خرید راهبند بازویی ریموت کنترلی و معرفی آن باید باتوجه‌به محیط طول اهرم را مشخص نمایید.

راهبندهای زنجیری: در این مدل بین 2 ستون یک زنجیر قرار می‌گیرد. نگهبان باید زنجیر را برای عبور افراد یا وسایل نقلیه بالا و پایین کند.

راهبندهای الکتروهیدرولیکی: در مکان‌هایی که شلوغ هستند و تردد خودروها در آن‌ها بالاست، از راهبند الکتروهیدرولیکی استفاده می‌کنند. روغن موجود در این راهبند سبب جابه‌جایی بوم می‌شود. استهلاک این راهبند نسبت به سایرین بسیار کم‌تر است.

راهبندهای تلسکوپی: این وسیله در مناطقی نصب می‌شود که محدود هستند مانند پاسگاه‌ها. در بخش‌های عوارضی جاده‌ها نیز معمولاً این نوع راهبند را به کار می‌گیرند. نصب این مدل راهبند بسیار سریع و آسان است.

راهبند بولارد یا ستونی: این راهبند همان‌طور که از نامش پیداست، به‌صورت ستونی است. این ستون‌ها سنسورهایی درون خود دارند. این وسیله را معمولاً برای جدا نمودن بخش‌های مختلف از هم یا جلوگیری از عبور و مرور استفاده می‌کنند.

راهبندهای الکترومکانیک: در بدنه این راهبند چندین فنر به همراه یک عدد گیربکس تعبیه شده است. گیربکس سبب می‌شود، دستگاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بالا و پایین شود.

راهبندهای تاشو: این راهبند معمولاً در مکان‌هایی استفاده می‌شود که از نظر ارتفاع با محدودیت روبه‌رو هستند. این مدل محبوبیت بسیار زیادی در بازار دارد و از فروش خوبی برخوردار است. نکات جزئی‌تری را در خصوص خرید راه بند کنترلی آن را در ادامه، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

راهبند پارکینگ

راهبند بازویی چگونه عمل می‌کند؟

این راهبند توسط ستونی که در زمین قرار می‌گیرد، همچنین یک اهرم 2 تا 8 متری طراحی و ساخته می‌شود. این مدل اهرم از سایر مدل‌های موجود در بازار متداول‌تر است. قیمت مناسب راهبند بازویی نیز یکی دیگر از علت‌های محبوبیت این محصول به شمار می‌رود. از آن جایی که ممکن است در اثر وزش بادهای شدید این اهرم به دلیل ارتفاع بلندش دچار پیچش شود، فرایند نصب آن را به افراد حرفه‌ای بسپارید. سرعت بسیار بالای این راهبند در جابه‌جایی اهرم، از ویژگی‌های بسیار خوب آن محسوب می‌شود. این اهرم را می‌توانید، به‌راحتی در مکان‌های شلوغ و پرتردد نصب کنید.

ایمن کمک یکی از شرکت‌هایی است که به طور گسترده در حوزه نصب و تولید انواع تجهیزات مانند درب‌های آکاردئونی، جک پارکینگ یا راهبند فعالیت می‌کند. این شرکت از یک پرسنل حرفه‌ای بهره می‌برد. شما برای خرید انواع محصولات این شرکت می‌توانید، ابتدا با مشاوران صحبت نمایید. سایت ایمن کمک کلیه فعالیت‌های شرکت را پوشش می‌دهد و شما با مطالعه آن با حوزه کاری آشنا می‌شوید.

سیستم راهبند مانع تردد پارکینگ ماشین

کاربرد انواع راهبند اتوماتیک

این وسیله در مکان‌های بسیار گوناگونی مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه در خرید راهبند بازویی ریموت کنترلی و معرفی آن خوب عمل کنید، ابتدا با کاربرد هر یک از آن‌ها آشنا شوید. در این بخش چند مورد از کاربردهای این وسیله را با هم بررسی می‌کنیم.

راهبند پاساژ

چند نکته در مورد فرایند شرکت نصب راهبند

فاکتورهای بسیار گوناگونی در طریقه نصب این وسیله دخالت دارند. فضایی که قرار است راهبند در آن نصب شود و اندازه محیط چند مورد از این عوامل محسوب می‌شوند. تجهیزات راهبند شما باتوجه‌به انواعی که استفاده می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد. برای انجام فرایند نصب تمامی مدل‌ها حتماً باید دو نکته را در نظر بگیرید.

اول اینکه محلی که قرار است راهبند را نصب کنید، باید شرایط خوبی داشته باشد. از طرفی، نصاب باید روش نصب ابزار را باتوجه‌به نوع راهبندی که استفاده می‌کند انتخاب نماید. رعایت نکات ذکر شده در مورد خرید راهبند بازویی ریموت کنترلی و معرفی آن فرایند تصمیم‌گیری را برای شما آسان می‌کند.

راهبند ورودی ساختمان و آپارتمان

خرید راهبند پارکینگ خودرو را در مقاله امروز بررسی کردیم. این وسیله کاربردهای بسیار مختلفی دارد. سعی کنید راهبند را از فروشنده‌های با اعتبار تهیه کنید. علاوه بر فرایند خرید باید نکات لازم را در مورد نصب آن نیز رعایت نمایید. چنانچه هنگام نصب راهبند، فرایند به‌صورت دقیق و اصولی پیش نرود، مشکلاتی ایجاد می‌شود.

به طور مثال، محکم نبودن محل ستون‌ها سبب می‌شود، در اثر وزش باد یا برخورد وسایل نقلیه با راهبند، اهرم آن پیچ بخورد. بنابراین شما باید یا اهرم قدیمی را تعمیر کنید و یا یک اهرم جدید بخرید. محکم بودن ستون‌ها تا حد زیادی می‌تواند از این آسیب‌ها جلوگیری کند.

کنترل تردد ماشین قیمت راهبند برقی راهبند ماشینی ریموت کنترلی